Юлія Тимошенко: нова Конституція зробить народ справжнім господарем країни

Про це вона наголосила під час презентації концепту нового Основного закону, яка відбулася в Києві в Національній академії наук України.

«Сьогодні понад 100 науковців, філософів, візіонерів і конституціоналістів працюють над створенням нової Конституції України. Наша мета полягає у тому, щоб до чергових президентських виборів показати суспільству нову Конституцію, узгоджену із усією країною», – наголосила лідер «Батьківщини».

Юлія Тимошенко пояснила, що Україна «пережила дві революції, численні вибори, відбулась зміна облич при владі, команд у політиці, партій, однак українці не отримали очікуваного результату. Саме тому громадське суспільство і інтелектуали країни чітко визначили, що на майбутніх президентських і парламентських виборах змінювати лише обличчя при владі більше немає сенсу».

Окрім того, Голова партії наголосила, що у новій Конституції мають бути закладені «зрозумілі та очевидні пра- вила для кожного українця», що дозво- лить «українському народу перезаснува- ти республіку з чистого аркушу», і дасть українському суспільству реальне право керування і контролю за владою.

«Українське суспільство, за новою Конституцією, отримає справедливий підконтрольний суспільству суд, конт- роль над всіма елементами влади, буде усунуто двовладдя між Президентом і Прем’єр-міністром України, буде пере- творено із декларації на реальність по- ложення Конституції про належність влади народу», – розповіла політик.

Лідер «Батьківщини» упевнена, що новий Основний закон слід ухвалювати на Всеукраїнському референдумі відра- зу після президентських виборів.

«Уперше за 27 років незалежності України потрібно, щоб український народ зібрався і визначився, як він хоче жити, створив абсолютно нові правила – що і як нам треба робити», – наголосила Юлія Тимошенко.

Вона вважає, що нам час домовитись, у якій державі ми хочемо жити далі. Го- ловне завдання зараз – запустити цей процес, щоб мільйони українських гро- мадян відчули себе співтворцями, змо- гли власноруч творити своє майбутнє.

Щоб відчули: настав час глобально до- мовитись про відносини держави і людини. Якщо ми досягнемо цієї домовле- ності, ніхто не зможе зламати Україну ні зсередини, ні ззовні.

«Я вірю в системні зміни. Згадайте, яка в Україні біда є домінуючою – наявність монополій в усіх галузях життя: від політики, де монополія на істину, на щастя і ресурси є абсолютною, до енергетики», – сказала Юлія Тимошенко.

Політик назвала завданням Нової народної Конституції руйнацію цих моно- полій. А для цього потрібно ухвалювати закони, додала вона.

Водночас Голова фракції зазначила, що власне монополісти не повинні мати можливості після появи но- вої Конституції ухвалювати закони для себе, як є зараз.

«Ви, громадяни, створюєте, наприклад, асоціацію підприємців. Виходите із відповідним законопроектом і намагаєтеся добитися його ухвалення. Національна асамблея самоврядності мати- ме право законодавчої ініціативи. Тож у вас буде інструмент, окрім монополізованої ВРУ, проводити такі рішення в парламент. У вас буде право контролюючій структурі дати імперативне доручення проконтролювати і вжити заходів», – пояснила Юлія Тимошенко.